Infolinia :

kontakt strony www w trójmieście

Oferta :

tworzenie stron internetowych programowanie stron gdańsk, gdynia, sopot

Dziś jest 2018/04/22

x

→ O mnie

,, Kiedy w dzieciństwie chciałeś/ as zrobić coś, co twoim rodzicom lub nauczycielom się nie podobało zdarzyło Ci się usłyszeć pytanie : Czy gdyby wszyscy skakali z mostu, ty też byś to zrobił / iła ? Chodzi o to że nie powinno się robić czegoś głupiego, nawet jeśli wszyscy tak postępują. Innymi słowy : Myśl samodzielnie zamiast uczestniczyć w owczym pędzie.

To nie jest zła rada, nawet jeśli czasem wykorzystuje się ją bardziej w celu sprawowania nad kimś kontroli niż w celu wspierania niezależnego myślenia. Ale pewnego dnia stajesz się dorosły i sytuacja nagle się zmienia. Ludzie zaczynają oczekiwać, że zaczniesz zachowywać się jak oni. Jeśli się z nimi nie zgadzasz i nie spełniasz ich oczekiwań, niektórzy z nich są zdezorientowani i popadają w irytację. To tak jakby mówili : Hej, wszyscy skaczą z mostu, więc czemu Ty nie chcesz skoczyć ? ,,

Chris Guillebau – Nie bój się pójść własną drogą.

Dopiero gdy poznamy swoją prawdziwą wartość możemy mówić kim tak naprawdę jesteśmy. Kiedy można być sobą ? Siebie samego można ukształtować wtedy, gdy na wychowanie nie miałby nikt wpływu. Czy jest to możliwe ? Nie sądzę. Swoje wartości i siebie samych poznajemy zdecydowanie później w wieku dojrzewania, poznawania świata pośród różnych darów i przeciwności losu.

Kiedy mówimy o sobie często mamy na myśli przyzwyczajenia, poglądy, opinie, sposoby zachowania, których nauczyli nas inni, dlatego tak często powstają konflikty wewnętrzne człowieka. Zbyt często robimy coś wbrew sobie ponieważ np. tak „wypada”. Moim zdaniem to ogromny błąd.

Człowiek niezależny, obiektywny, bezstronny to taki, który robi to co uważa za słuszne, stosowne nie zważając na to co powiedzą inni. Wiele trudnych sytuacji życiowych weryfikuje nasze postępowanie, sposób myślenia, często prowadząc do rewolucji w umyśle, o której nawet nam się nie śniło. Trudności jakie napotykamy na swojej drodze – umacniają, opinie innych na różne tematy są istotne – można wyciągać z nich wnioski. Żadne z nich jednak, nie mogą być wyznacznikiem naszych własnych decyzji.

Znam swoją wartość i potrafię być osobą bezstronną. Umiem też słuchać rad i wyciągać wnioski. Zawsze każdy z nas powinien postępować zgodnie z własnym sumieniem. Decyzje subiektywne i nieprawdziwe, podejmowane pod czyimś wpływem krzywdzą innych, ale najbardziej niszczą nas samych. Tworzą surrealistyczną otoczkę świata zakłamanego i wymyślonego, uznającego prawdę za twór nie z tej galaktyki. Ja wybrałem swoją drogę – w życiu kieruję się prawdą.

Ostatnia aktualizacja strony 2016/06/12

oferta pdf fanpage

Projekt i realizacja © Maciej Śniadach Strona wspierana przez WordPress